DARBO GINČO KOMISIJA PRIPAŽINO ATLEIDIMĄ NETEISĖTU – KLIENTUI PRITEISTAS DARBO UŽMOKĖSTIS IR KOMPENSACIJA (2018-10-02)
2 spalio, 2018NUTRAUKTAS IKITEISMINIS TYRIMAS, PRADĖTAS ES ŠALIES NATĖS PILIEČIO ATŽVILGIU, PAGAL TIKROVĖS NEATITINKANČIUS PAREIŠKIMUS (2018-11-08)
8 lapkričio, 2018Į mūsų bendriją teisinės pagalbos kreipėsi klientas (juridinis asmuo), kuris yra vienas didžiausių Lietuvoje veikiančių bendrovių, teikiančių profesionalias maitinimo paslaugas visoje Lietuvos Respublikoje. Nuolatines teisines paslaugas šiam klientui teikia advokato padėjėjas Simonas Makrickas.
Klientas nurodė, kad jo atžvilgiu viešoje erdvėje pasirodė ne viena publikacija, kritikuojanti jo vykdomą veiklą be teisėto pagrindo, kuri žemina juridinio asmens dalykinę reputaciją, daro žalą geram įmonės vardui.
Remiantis aktualia teismų praktika (pvz.Vilniaus apygardos teismo 2018-07-31 nutartimi civilinėje byloje Nr. e2A-916-803/2018 ir kt.) žurnalisto profesinė etika reikalauja skelbti tik patikrintą, tikrą informaciją, todėl visuomenės informavimo priemonės turi pareigą padaryti viską, ką konkrečioje situacijoje buvo įmanoma padaryti, siekiant nustatyti skelbiamos informacijos tikrumą. O remiantis tarptautine teismų praktika – juridinio asmens dalykinė reputacija dėl savo ekonominės vertės saugoma ir ginama kaip turtas, t.y. vertybė, saugotina pagal Konvencijos 1 protokolo 1 straipsnį (nuosavybės apsauga) (pvz., mutatis mutandis, Iatridis v. Greece (GC), no. 31107/96, judgement of 25 March 1999, par. 54).
Atlikus teisinį auditą, buvo nustatyta, kad, iš esmės, visos viešai paskelbtos publikacijos yra to paties viešosios informacijos rengėjo ir skleidėjo žurnalistų. Todėl siekiant apginti juridinio asmens dalykinę reputaciją ir užkirsti kelią tolimesniam žalos darymui, buvo kreiptasi į viešosios informacijos rengėją ir skleidėją su atitinkamais reikalavimais, įpareigojant jį viešai paneigti tikrovės neatitinkančius teiginius, pašalinti bei patikslinti publikacijas.